امروز : چهارشنبه، 3 مرداد 1403

ارز دیجیتال ZenCash

23 اسفند 1398, 23:06 zare 3 141 بازدید 0 نظر
  • 0
ارز دیجیتال ZenCashارز دیجیتال ZenCash

ارز دیجیتال زن‌کش (ZenCash) که اکنون به Horizen تغییر نام داده است، یکی از ارز های دیجیتالی است که به تازگی راه اندازی شده است و طرفداران زیادی را به دلیل تمرکز بر حریم خصوصی جذب کرده است. به خاطر همین ویژگی حریم خصوصی است که این کوین طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده است و به نوه بیت کوین معروف شده است.

Horizen یا همان ZenCash قبلی، یک بلاک چین غیر متمرکز است که برای تراکنش های ناشناس و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. از ZenCash برای ارتباطات و انتشارات ناشناس هم استفاده می شود. این کوین را با علامت اختصاری ZEN نشان می دهند و تعداد کل کوین های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.


این کوین در ۲۳ ماه می سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و پری‌ماین (Premine) یا پیش استخراج نداشت.این کوین از فناوری zk-SNARKs برای تراکنش ها، ارتباطات و انتشارات خصوصی استفاده می کند. این فناوری زیربنای شبکه Zen است و رمزگذاری کامل ارتباطات شبکه زن را امکان‌پذیر می‌کند.

توسعه Horizen / ZenCash

ZenCash توسط ران ویگیلیون (Ron Vigilione) و ویلیام ولف (William Wolf) هدایت می شود. این پروژه دارای تیمی قوی از کهنه کاران حیطه توسعه نرم افزار است. ZenCash یک هارد فورک از زی‌کلاسیک (Zclassic) است و دارندگان Zclassic بعد از راه اندازی ZenCash، هر کدام به نسبت یک به یک، کوین ZenCash را دریافت کردند.

تیم این پروژه، سوپرنودها (Super Nodes) را ایجاد کرده است که انتقال از خارج از سرور به زنجیره های جانبی را فراهم می آوردند و ذخیره و محاسبه در این زنجیره های جانبی بهتر انجام می گیرد.

فناوری Horizen

Horizen از یک سیستم نود (node) ایمن برای انتقال داده ها از طریق نودهای اتصال دهنده و تحویل آن توسط پروتکل اصلی استفاده می کند. آنها نیازمندی های حریم خصوصی سخت گیرانه ای را اعمال می کنند و داده های شبکه را رمزگذاری می کنند. پروتکل اصلی، همچنین پیام های ایمن را با استفاده از سرویس ZenChat تحویل می دهد.

ZenCash از یک فن رویارویی دامنه برای مخفی کردن غایت یک ارتباط استفاده می کند. یک شبکه توزیع محتوای تجاری با نام ZenPub از پروتکل HTTPS برای ارائه معماری استاندارد شبکه ایمن برای انتشار امن اسناد استفاده می کند.

ارز دیجیتال ZenCash

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *