امروز : شنبه، 26 خرداد 1403

کسب درآمد و سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری

23 اسفند 1398, 21:42 zare 4 086 بازدید 0 نظر
  • 0
کسب درآمد و سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاریکسب درآمد و سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری

درآمد منفعلانه یا غیر فعال چیست؟

انجام مبادلات و سرمایه گذاری در پروژه ها و ارزها یکی از راه های کسب درآمد در صنعت بلاک چین است. اما این روش کسب درآمد نیاز به انجام تحقیق دقیق و سرمایه گذاری قابل توجه دارد. با این حال این روش داشتن درآمد مطمئنی را تضمین نمی کند.

حتی بهترین و با تجربه ترین سرمایه گذاران ممکن است در طولانی مدت ضرر و زیان را تجربه کنند. یکی از راه های حفظ سرمایه برای آنها داشتن منابع جایگزین درآمد است.

روش های دیگری غیر از انجام مبادلات و سرمایه گذاری در عرصه رمزنگاری وجود دارد که می تواند به شما در افزایش درآمد رمزنگاری کمک کند. این روش ها می توانند درآمد تقریبا ثابتی برای شما داشته باشند و فقط نیاز به کمی تلاش و دقت برای تنظیم درست دارند.به این ترتیب و با استفاده از این روش ها مختلف می توانید چندین منبع درآمد داشته باشید که ترکیب این روش ها می تواند درآمد قابل توجهی برای شما داشته باشد.

در این مقاله به برخی از راه هایی که می توانید از آن طریق به صورت منفعل ارز رمزنگاری کسب کنید، اشاره می شود.

راه های کسب درآمد منفعلانه در ارزهای رمزنگاری

استخراج

استخراج ارزهای رمزنگاری به طور کلی به معنای استفاده از توان محاسباتی برای امن کردن شبکه در ازای دریافت پاداش است. در این روش نیازی به داشتن ارز رمزنگاری نیست. استخراج یکی از قدیمی ترین روش های درآمد غیرفعال در ارزهای رمزنگاری است.

در اوایل پیدایش بیت کوین، استخراج با استفاده از CPU یک راه حل مناسب و با صرفه بود. اما با افزایش نرخ هش شبکه، اغلب استخراج کنندگان به استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی(GPU) روی آوردند. با افزایش سطح رقابت، در حال حاضر به طور تقریبا انحصاری تنها از دستگاه های استخراج اسیک می توان برای استخراج بیت کوین استفاده کرد. دستگاه های استخراج اسیک دارای تراشه هایی هستند که منحصرا برای استخراج طراحی شده اند.

صنعت دستگاه های استخراج اسیک بسیار رقابتی است و تحت سلطه شرکت هایی قرار گرفته که منابع قابل توجهی را صرف تحقیق و توسعه می کنند. با ورود ریز تراشه ها به بازار، دستگاه های قبلی قدیمی شده اند و برای استخراج زمان و انرژی زیادی را صرف می کنند.

به این ترتیب، استخراج بیت کوین به عنوان یک منبع درآمد منفعل از شکل فردی و شخصی تبدیل به استخراج های گروهی و شرکتی شده است.

از سوی دیگر استخراج ارزهایی که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند و نرخ هش پایینی دارند، می تواند هنوز سودآور باشد. در شبکه این ارزها استفاده از GPU هنوز هم امکان پذیر است. استخراج ارزهای کمتر شناخته شده، پاداش بالاتری دارد، اما ریسک بالاتری را نیز به همراه خواهد داشت. این ارزها ممکن است یک شبه بی ارزش شوند. یا به علت داشتن نقدینگی پایین افت شدیدی را تجربه کنند.

شایان ذکر است که راه اندازی و نگهداری تجهیزات استخراج نیاز به سرمایه گذاری اولیه و داشتن برخی تخصص های فنی دارد.

داشتن سهام

داشتن سهام تقریبا مشابه انجام استخراج است. این امر معمولا شامل نگهداری سرمایه در یک کیف پول مناسب و معتبر و انجام عملکردهای مختلف شبکه(مثل بررسی اعتبار تراکنش ها) برای دریافت پاداش سهام است. این سهام(به معنای نگهداشتن توکن) باعث انگیزه داشتن برای حفظ امنیت شبکه از طریق مالکیت می شود.

شبکه های دارای سهام از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کنند. نسخه های دیگری از این نوع الگوریتم وجود دارد، از جمله نمایندگی اثبات سهام(DPoS) یا اثبات سهام اجاره ای(LPoS).

به طور معمول سهام داشتن شامل تنظیم یک کیف پول برای سهام و نگهداری ارز در این کیف پول است. در برخی موارد این فرایند شامل افزودن یا واگذاری سرمایه به استخر سهام می شود. برخی از صرافی ها خرید و نگهداری سهام را برای شما انجام می دهند. تنها کاری که باید انجام دهید نگهداری توکن ها در صرافی است. سایر مقررات و شرایط فنی انجام خواهد شد.

داشتن سهام می تواند یک راه عالی برای افزایش مقدار ارزهای رمزنگاری شما با حداقل تلاش باشد. با این حال پروژه هایی وجود دارند که به طور مصنوعی و با دستکاری، نرخ بازگشت سرمایه را بالا نشان می دهند. بررسی مدل های مالی توکن ضروری است، زیرا می تواند دیدگاه واقعی تری را در مورد پاداش سهام پروژه به شما نشان دهد.

وام دهی

وام دهی یک راه کاملا غیرفعال در کسب درآمد با نگهداری ارز رمزنگاری است. بسیاری از پلتفرم های همتا به همتا وجود دارند که به شما این امکان را می دهند تا با قفل کردن و به نوعی سپرده گذاری دارایی خود، بتوانید بعدا از بهره آن استفاده کنید. نرخ بهره می تواند ثابت باشد و یا بسته به نرخ بازار تغییر کند.

برخی از صرافی ها این ویژگی را بر روی پلتفرم خود ارائه می دهند.

این روش برای کسانی که می خواهند برای طولانی مدت سرمایه خود را نگهداری کنند، ایده آل است. به این ترتیب با تلاشی اندک، مقدار سرمایه خود را افزایش می دهند. ذکر این نکته ضروری است که قفل کردن دارایی طی یک قرارداد هوشمند، همیشه خطرات باگ‌ها را نیز به همراه خواهد داشت.

اجرای یک نود لایتنینگ

شبکه لایتنینگ یک پروتکل لایه دوم است که در بالای بلاک چین ارزهایی مثل بیت کوین اجرا می شود. این یک شبکه پرداخت کوچک غیر زنجیره ای است؛ به این معنی که می تواند برای انجام تراکنش های سریع مورد استفاده قرار گیرد که بلافاصله به بلاک چین اصلی منتقل نمی شود.

تراکنش های معمولی در شبکه بیت کوین یک طرفه هستند. یعنی به عنوان مثال اگر محمد برای علی بیت کوین ارسال کند، علی نمی تواند از همان کانال پرداخت برای برگرداندن بیت کوین به محمد استفاده نماید. اما شبکه لایتنینگ از کانال های دو طرفه استفاده می کند و دو طرف تراکنش ملزم به پیشبرد شرایط معامله هستند.

نودهای لایتنینگ، نقدینگی را فراهم می کنند و با قفل کردن بیت کوین در کانال های پرداخت، ظرفیت شبکه لایتنینگ را افزایش می دهند. سپس هزینه انجام تراکنش هایی که از طریق کانالشان انجام شده، دریافت می کنند.

اجرای یک نود لایتنینگ برای دارندگان غیرفنی بیت کوین بسیار مشکل است. جوایز آن نیز به قبول کلیه شرایط شبکه لایتنینگ بستگی دارد.

استفاده از برنامه های وابسته

برخی از مشاغل رمزنگاری برای داشتن و پیدا کردن کاربر بیشتر برای سیستم عامل خود به شما پاداش می دهند. این موارد شامل لینک ها، مراجعات به سایت یا برخی از تخفیف های ارائه شده به کاربران جدیدی است که توسط شما معرفی شده باشند.

اگر رسانه های اجتماعی را دنبال می کنید و در آنها فعال هستید، این نوع برنامه ها راهی عالی برای کسب درآمدهای جانبی است. با این حال برای جلوگیری از انتشار پروژهای کم کیفیت، ارزش دارد که همیشه از قبل تحقیقات لازم را انجام دهید.

مسترنودها

در تعریفی ساده، یک مسترنود شبیه یک سرور است، اما در یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شود. این نوع نود عملکردی دارد که سایر نودهای موجود در شبکه این کار را انجام نمی دهند.

پروژه های ارزهای رمزنگاری به افرادی که انگیزه بالایی در حفظ ثبات شبکه دارند، امتیازهای ویژه ای اعطاء می کنند. برای مسترنود شدن نیاز به یک سرمایه گذاری و مقدار بسیار زیادی تخصص فنی است.

با این حال در برخی پروژه ها نیاز است که مسترنود مقدار زیادی توکن را به عنوان سرمایه بلاک کند که امکان تبدیل شدن به پول را ندارد. برخی از پروژه هایی که نیاز به مسترنود دارند، ممکن است نرخ بازگشت سرمایه را به طور مصنوعی بالا نشان دهند. بنابراین قبل از هرگونه سرمایه گذاری لازم است تحقیقات کافی خود را انجام دهید.

ایردراپ‌ها و فورک‌ها

استفاده از هاردفورک‌ها یک تاکتیک نسبتا ساده برای سرمایه گذاران است. در این تاکتیک تنها نیاز به داشتن ارزهایی با قابلیت فورک در تاریخ انجام هارد فورک است. اگر بعد از فورک دو یا چند زنجیره یا بلاک چین وجود داشته باشد، دارنده ارز بر روی هر یک از آنها دارای توکن خواهد بود.

ایردراپ به نوعی شبیه فورک است. در این حالت فقط لازم است در زمان ایردراپ دارای یک آدرس کیف پول مربوط به آن ارز باشید. برخی صرافی ها برای کاربرانشان ایردراپ انجام می دهند. توجه داشته باشید که برای دریافت یک ایردراپ هرگز نیازی به اعلام کلیدهای خصوصی نخواهد بود. اگر برای انجام یک ایردراپ اعلام شد که لازم است کلیدهای خصوصی کیف پول خود را اعلام کنید، مسلم بدانید که آن یک کلاهبرداری است.

خطرات کسب درآمد غیرفعال

  • خرید یک دارایی با کیفیت پایین: نرخ بازده(بازگشت سرمایه) مصنوعی یا دستکاری شده می تواند سرمایه گذاران را به خرید و نگهداری یک دارایی کم ارزش ترغیب کند. برخی از پروژه هایی که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کنند، سیستم چند توکنی را اتخاذ می نمایند. در این سیستم پاداش ها به صورت یک توکن ثانویه پرداخت می شود. این امر سبب خواهد شد تا یک فشار فروش مداوم برای این ارز ثانویه ایجاد شود.

  • خطای کاربر: از آنجا که صنعت بلاک چین هنوز در مراحل اولیه تکامل خود است، راه اندازی و نگهداری از این منابع درآمد نیاز به تخصص فنی و تحقیق کافی دارد. بنابراین بهتر است که صبر کنید تا سرویس های کاربر پسندتر و راحت تر آنها ارائه شوند یا حداقل از مواردی استفاده کنید که به حداقل مهارت فنی نیاز دارند.

  • دوره قفل شدن سرمایه: در برخی روش های وام دهی یا سهام مجبور هستید که برای مدتی مشخص دارایی خود را قفل کنید. این امر باعث خواهد شد تا ارزش سرمایه شما، در صورت وقوع رویدادی که تاثیر منفی بر قیمت دارایی دارد، کاهش یابد.

  • خطر باگ‌ها: قفل شدن توکن های شما در یک کیف پول یا طبق یک قرارداد هوشمند، همیشه خطر بروز باگ‌ها را به همراه خواهد داشت. معمولا گزینه های مختلفی با درجه کیفیت متفاوت برای انتخاب وجود دارند. تحقیق در مورد این گزینه ها قبل از انجام هر مورد، ضروری است.

نتیجه گیری

راه های کسب درآمد غیر فعال در صنعت بلاک چین در حال رشد و افزایش محبوبیت هستند. مشاغل بلاک چینی نیز برخی از این روش ها را به کار گرفته اند و خدماتی را ارائه می دهند که به عنوان استخراج عمومی شناخته می شوند.

با توجه به افزایش اطمینان و امنیت این محصولات، به زودی آنها نیز به عنوان روشی برای کسب درآمد ثابت تبدیل خواهند شد.

کسب درآمد و سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *