امروز : جمعه، 6 خرداد 1401

کاردانو رقیب ایتریوم

13 بهمن 1396, 12:33 zahra 2 871 بازدید 0 نظر
  • 0
کاردانو رقیب ایتریومکاردانو رقیب ایتریوم
رقابت همیشه در بین ارزها وجود دارد و اینکه چه ارزی بالاتر از ارز دیگر است سوالی است که بیشتر کاربران را به خود مشغول کرده اما در اینجا می خواهیم بدانیم که ارز کاردانو می تواند رقیب اتریوم باشد یا خیر؟
ارز رمزپایه کاردانو (ADA) یک ارز دیجیتال است که مثل دیگر ارزهای دیجیتال ویژگی‌های مشترک انتقال و پرداخت سریع و بدون واسطه را دارد.

در کنار این ویژگی‌های مشترک، کاردانو هدفی فراتر از ارز مجازی دارد و سازندگان آن در حال توسعه پلتفرمی هستند که بتواند کاربردهای مالی برای طیف گسترده‌ای از افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها داشته باشد.
معماری ساختار کاردانو لایه‌ای است، ساختار آن اجازه افزودن فرایندهای جدید را می‌دهد و می‌تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند، کاردانو همینطور می‌تواند اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DAPP) را اجرا کند.
اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز می‌توانند خدماتی را ارائه کنند که توسط هیچ کس محدود و قابل کنترل نباشد و قراردادهای هوشمند نوع جدیدی از قراردادها با قابلیت اجرای خوکار هستند که تجارت و کسب و کار در آینده وابسته به این نوع از قراردادها خواهند بود.
سازندگان کاردانو ادعا می‌کنند در پشت این پروژه فلسفه علمی وجود دارد و تنها بلاک چینی است که توسط تیمی از متخصص‌های دانشگاهی و مهندس‌ها از سراسر جهان در حال توسعه است. در بیانیه کاردانو اینطور آمده است که با توجه به دقت بالایی که پروژه‌هایی مثل فضایی یا مبادلات بانکی نیاز دارند، پروژه کاردانو هم باید با دقت و نگاه علمی توسعه داده شود. ویژگی اصلی و متمایز کننده کاردانو تلاش برای برقرار کردن تعادلی بین قانون‌گذاری و حریم خصوصی است. توسعه دهندگان کاردانو می‌خواهند واقع بینانه‌تر عمل کنند و نوع جدیدی از خدمات مالی دیجیتال قانونی را ارائه کنند .
قیمت ارز رمزپایه کاردانو (Cardano)
کاردانو در یک ماه گذشته و به ویژه در روزهای کریسمس رکود زد و قیمت آن تا ۱/۳ دلار بالا رفت. میزان گردش کاردانو در روزهای انتهایی سال ۲۰۱۷ به شدت افزایش یافت و در روزهای گذشته حجم گردش کاردانو در ۲۴ ساعت بیش از ۲۵ میلیارد دلار بوده است. جالب است که بیشتر از ۹۰ درصد تراکنش‌های کاردانو در دو صرافی معروف Binance و Bittrex است. ارزش بازار فعلی ارز رمزپایه کاردانو حدود ۱۹ میلیارد دلار است و در میان ارزهای رمزپایه رتبه پنجم را دارد.
روز چهارم ژانویه قیمت کاردانو به ۱/۳ دلار صعود کرد و بعد از آن یک شیب تعدیل قیمت را تجربه کرد و قیمت فعلی آن حدود ۰/۷ دلار است. اما با این حال قیمت آن نسبت به یک ماه گذشته که حدود ۰/۱ دلار بود رشد خوبی داشته است.
کاردانو رقیب جدی اتریوم
کاردانو نسبت به دیگر ارزهای رمزپایه غیر بیت کوین طرفدار و پوشش رسانه‌ای کمتری دارد، در روزهای گذشته با افزایش چشمگیر قیمت بود که نظر سرمایه گذاران به این ارز مجازی جلب شد. پلتفرم کاردانو با توجه به ویژگی قرارداد هوشمند و اپلیکیشن غیرمتمرکز، رقیب جدی اتریوم است. آنطور که پیدا است سیستم قرارداد هوشمند کاردانو پیشرفته‌تر از اتریوم است. بلاک چین کاردانو از الگوریتم اثبات سهم استفاده می‌کند و پشتوانه آن تحقیقات علمی افراد متخصص است.
کاردانو توسط Charles Hoskinson یکی از بنیانگذاران بلاک چین اتریوم ساخته شده است. به همین دلیل که کاردانو قصد دارد نسخه پیشرفته‌تر و بهتر از اتریوم باشد نام الگوریتم آن را  Ouroboros گذاشته‌اند که نشانه‌ای اساطیری به معنای پیشرفت است. کاردانو به دنبال یک عملکرد قوی‌تر در کنار نرخ کارمزد کمتر است.

کاردانو رقیب ایتریوم

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *