امروز : جمعه، 6 خرداد 1401

همه چیز درباره ی کاردانو

13 بهمن 1396, 11:55 zahra 2 859 بازدید 0 نظر
  • 0
همه چیز درباره ی کاردانوهمه چیز درباره ی کاردانو
کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که مانند اتریوم قابلیت ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را دارد. با این تفاوت که امنیت کاردانو با استفاده از معماری چند لایه تامین شده است. کاردانو اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین است که با فلسفه علمی و بر اساس تحقیقات دانشمندان و داوری همتای این حوزه طراحی شده است. این شبکه و ارز آن (Ada)، در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ ( ۲۴ آذر ۱۳۹۶) رسما به بازار عرضه شد.
تیم کاردانو هر دو نیاز کاربر و تنظیم کننده قانونی را در نظر گرفته است. آن ها تلاش می کنند تا بین موارد قانونی و حریم خصوصی کاربران،‌تعادل برقرار کنند.
این پلتفرم همچنین از زبان برنامه نویسی Haskell استفاده می کند که بر خلاف اتریوم،‌ در برابر خطاهای احتمالی مصون است. با توجه به آینده مبهم و پیچیدگی سیستم های مبتنی بر بلاک چین، انعطاف پذیر بودن پروژه در طول زمان بسیار مهم است. پیشبینی شرایط یک پروژه در ماه ها یا سال های آینده تقریبا غیرممکن است بنابراین یک زبان برنامه نویسی قوی مانند Haskell، با حد و مرز مشخص خطای برنامه نویسی، تقریبا از ایجاد برنامه ها و سیستم های بی هدف جلوگیری می کند.
بر خلاف برخی از ارزهای دیجیتال دیگر، هدف تیم کاردانو، اصلاح کل نظام مالی نیست. هدف آنها هوشمند سازی و تمرکززدایی برنامه ها و فرایند شرکت ها و بانک هاست.
بنیانگذار کاردانو،‌ چارز هاسکینسون است که خودش یکی از اعضای تیم توسعه دهنده اتریوم بوده است. به دلیل اینکه بیشتر توسعه دهندگان و سرمایه گذاران اولیه این ارز ژاپنی هستند و شباهت های زیادی با اتریوم دارد، به کاردانو اتریوم ژاپنی هم می گویند.
پروتکل
کاردانو Cardano خود را با طراحی توسط یک بلوک امن و پایدار معرفی می کند که می تواند حریم شخصی کاربران را محافظت کند، در حالی که اجازه می دهد تنظیمات مختلف نیز انجام شود. کاردانو یک بلوک جدید است که برای برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ آماده شده است.
در حال حاضر بسیاری از ارزهای رمزنگاریمختلف وجود دارد و این صنعت همچنان به شرکت ها و دولت ها می پیوندد و با استفاده از فن آوری بلاک چین به کار خود ادامه می دهد، چه از طریق بلوک چین مجاز و یا از طریق راه حل های غیرمتمرکز…
نوآوری تکنولوژیکی
کاردانو اولین پروتکل برای ترکیب Ouroboros در الگوریتم سهام است. تیمIOHK یک رویکرد “اولویت” را بر اساس تحقیقات علمی بررسی شده توسط کارشناسان برای ایجاد کاردانو به کار گرفته است.
این تلاش منحصر به فرد در همکاری، به تدریج، این ارز دیجیتال را ساخته و مهندسی ساخته شده است، محصولی که رشته هایی مانند سیستم های توزیع، طراحی مکانیزم و رمزنگاری را به ارمغان می آورد. در نتیجه، اولین رمزنگاری در کد haskell، یک محصول قدرتمند است که مقاومت سیستم های حیاتی را فراهم می کند، در این صورت، سرمایه گذاری تأمین می شود.
چند لایه بودن کاردانو
پروتکل چند لایه کاردانو عملکرد توابع پیشرفته را انجام می دهد و یک لایه توزیع در یک واحد حساب دارد. این پروتکل در راستای حفاظت از حقوق حریم شخصی کاربران است و همچنین نیازهای تنظیم کننده ­ها را مورد توجه قرار می دهد. در این راستا Cardano اولین پروتکل برای تعادل این الزامات در شیوه ای متنوع و موثر است و پیشگام روش جدید برای ارز رمزنگاری شده است.
فورک
این سیستم طراحی شده است تا بتوان آن را با استفاده از فورک نرم افزاری ارتقا داد، به این ترتیب می تواند با نیازهای متغیر سازگار شود و در صورت لزوم سریعا تکامل یابد. یک سیستم نیز نصب می شود که پایداری پروتکل را تضمین کند. Cardano به طور کامل منبع باز و دارای حق ثبت اختراع است، در اوج همکاری ساخته شده است.
توکن: ADA
هر پروژه بلاک چین دارای نشان است که معمولا به عنوان یک  ارز  رمزنگاری شناخته می شود. آدا  ADA ارز دیجیتال بلاک چین در کاردانو است. با آدا، می توان نسبت به پرداخت هزینه برای یک کالا یا خدمات، سپرده پول در یک مبادله یا یک برنامه اقدام کرد.
تاریخچه کاردانو
سه نهاد برای توسعه کاردانو با هم همکاری می‌کنند:
۱- بنیاد کاردانو
۲- ورودی خروجی هنگ کنگ (IOHK)
۳- “امورگو” (Emurgo)
چارلز هاسكينسون، مدیر عامل شركت IOHK است. او پیش از این مدیرعامل اتریوم بود و اکنون به طور كامل در کاردانو مشغول به كار است.
کاردانو به عنوان یک پلت‌فرم قرارداد هوشمند، با پروژه‌های رمزنگاری مشابه -به ویژه اتریوم- در حال رقابت است. همچنین، کاردانو در رقابت با پروژه‌های جدیدتری نظیر EOS، لیسک، نئو و NEM است که بر روی توسعه قراردادهای هوشمند تمرکز کرده‌اند. این تیم تلاش می‌کند تا با تمرکز بر روی مقیاس‌پذیری از طریق پژوهش‌های بررسی داوری همتا و شیوه‌های برنامه‌نویسی بسیار امن، خودش را از رقبا متمایز کند.

همه چیز درباره ی کاردانو

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *