امروز : شنبه، 12 اسفند 1402

دلایل افزایش قیمت IOTA

12 بهمن 1396, 21:39 zahra 2 658 بازدید 0 نظر
  • 0
دلایل افزایش قیمت IOTAدلیل افزایش قیمت IOTA چیست؟
در این پست به صورت خلاصه به دلیل چند برابر شدن ارز IOTA و مزایا و هدف این ارز پرداخته شده است پس با ادامه مطالب همراه ما باشید.
در ایوتا تراکنش ها به طور متفاوتی تایید میشود و تمامی کاربران آیوتا خودشان به عنوان یک استخراج کننده محسوب میشوند. و نیز خودشان مسئولیت تایید تراکنش های شبکه تنگل را بر عهده دارند .
وقتی یک کاربر درصدد انجام یک معامله برمی‌آید، آیوتا به دو معامله از معاملات قبلی که کاربر انجام داده است به‌ طور تصادفی ارزش و اعتبار می‌بخشد که هر کدام از این معامله‌ها خودشان به دو معامله‌ی قبلی خود اعتبار بخشیده بودند و این روند همین‌گونه ادامه پیدا می‌کند. و یک شبکه تنگل‌شده از تأییدیه خود افراد بوجود می‌آید و رشد می‌ پذیرد.
در بیت کوین عده ای هستند که با سخت افزارهای مخصوص خود به استخراج تراکنش های کاربران میپردازد. و در مدت زمان کمی ممکن است به مشکل بر بخورد.
مزایای  iota
  • کارمزد صفر و تایید رایگان تراکنش
  • سرعت بالا در انجام تراکنش
  • عدم نیاز به استخراج کنندگان و…
 این ویزگی ها دقیقا باعث ترغیب مایکروسافت برای بستن قرارداد همکاری با آن است . چون از دید آن این ویژگی ها میتواند یک روش پرداخت مناسب و جایگزین برای روش های پرداخت سنتی در دنیای دیجیتال باشد.
و همین امر باعث شد که مایکروسافت ٬ قیمت آیوتا IOTA را به ۵ برابر افزایش و رتبه آن را به شدت ارتقا دهد.
ویژگی های iota
فرض کنید بخواهید برای انجام هر تراکنش ۲ الی ۳ دلاری کارمزدی با همان مبلغ ۳دلار بپردازید خب استفاده از آن کاملا بی معنی می شود.
و از آنجا که در اشیای متصل به اینترنت سرعت در انجام تراکنش ها بسیار حائز اهمیت است پس باید نتیجه این تراکنش ها نیز لحظه ای باشد به طور مثال در پارکومتر که به صورت اتوماتیک هزینه پرداخت میشود باید همان لحظه ٬ به طور آنی و بدون معطلی هزینه پرداخت شود.
 تمام این ویزگی ها باعث شده که آیوتا جایگزین بلاک چین شود .
هدف آیوتا فراهم کردن یک کانال برای انتقال آزادانه داده و ارز بین عناصر شبکه است. در این شبکه اجاره اتومبیل و پرداخت هزینه‌های روزمره به شکل موثر و آسانی انجام خواهد شد. و اطلاعات به دست آمده از استفاده کاربر هم با ارزش بالایی که دارد خرید و فروش خواهد شد. آیوتا در اینترنت اشیا به صورت یک زیرساخت عمل خواهد کرد تا ابزارهای مختلف برای کاربرانشان ایجاد ارزش کنند و صرفه اقتصادی داشته باشند.
هر چند هنوز برای تایید اینکه سیستم مبتنی بر دگ جای بلاک چین را خواهد گرفت یا نه زود است اما آیوتا به خوبی رشد کرده و طبق رتبه بندی بازار سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه، رتبه پانزدهم را دارد. با تمام مزیت‌های این سیستم جایگزین، اما هنوز تمایل گسترده‌ای برای جایگزینی وجود ندارد.


دلایل افزایش قیمت IOTA

دسته بندی : اخبار

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *