بررسی ضعف ها IOTA

12 بهمن 1396, 21:29 zahra 2 189 بازدید 0 نظر
  • 0
بررسی ضعف ها IOTAبررسی ضعف ها IOTA
IOTA نیز همانند سایر ارزها از نقاط ضعفی برخوردار می باشد که چند نمونه از این ضعف را بیان می کنیم.
نگرانی ها ،‌ ضعف ها و انتقادات
تعدادی از کارشناسان ارز رمزپایه ، پایداری IOTA را به عنوان پلتفرم مورد بررسی قرار داده اند. باور اینکه با وجود پیاده سازی تعداد زیادی تکنولوژی جدید آن هم به صورت هم زمان ، نقصی در اجرای IOTA وجود نداشته باشد سخت است. تکنولوژی که IOTA بر مبنای آن کار میکند به اندازه ی کافی مورد آزمایش قرار نگرفته است که بدانیم در مقیاس های مختلف و یا در مواجه با حملات چگونه عمل می کند. نبود تست کلی و دید کلی بزرگترین نقصی است که می توان به IOTA نسبت داد.


در اوایل سال گذشته ، دانشگاه MIT و Boston با انتشار مقاله ای که بیان می کرد نقص هایی در هش های امنیتی وجود دارد باعث به وجود آمدن موجی از ترس شد. ایده این بود که شما می توانید رمز خود را به گردش دربیاورید و این موضوع به شدت در میان افراد خبره و کارشناسان جلب توجه کرد. یک رمزنگاری خوب ، سال ها طول می کشد که توسعه یابد ، آزمایش شود و مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.
نه سال طول کشید تا الگوریتم هش SHA-3 تکمیل شود و کارشناسان ابراز نگرانی کردند که توسعه دهندگان IOTA بهتر است به جای انتشار استانداردها بهتر است که سعی کنند که رمزنگاری خودشان را بنویسند.
این ابراز نگرانی ها منجر به ناپایداری قیمت IOTA شد. اما این نکته نیز قابل توجه است که موانعی که سر راهش قرار میگیرد رشد می کند. بیت کوین رسوایی Mt. Gox را داشت ، اتروم منجر به DAO hack شد. در حالی که تکنولوژی و پیاده سازی پشتوانه ی IOTA قطعا تغییر خواهد کرد ، سرمایه گزاران احتمالی بایستی معماری کلی ارز رمزپایه IOTA و همچنین سوابق تیم توسعه دهندع را نیز برای سرمایه گذاری نظر داشته باشند.

مقایسه آیوتا با ریپل، بیت کوین و اتریوم
آیوتا راهکاری است که با رویکرد گذر از زنجیره بلوک ارائه شده و می تواند به عنوان رمزارزی در دنیای اینترنت اشیا به کار گرفته شود.


بررسی ضعف ها IOTA

دسته بندی : اخبار

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *