امروز : شنبه، 2 بهمن 1400
مجله کسب درآمد فارسی - کسب درآمد اینترنتی - ارز دیجیتال - دوج کوین » اخبار » آشنایی با کاربردهای بلاک چین به عنوان یک پلت‌فرم

آشنایی با کاربردهای بلاک چین به عنوان یک پلت‌فرم

7 بهمن 1396, 17:19 zahra 1 641 بازدید 0 نظر
  • 0
آشنایی با کاربردهای بلاک چین به عنوان یک پلت‌فرم
آشنایی با کاربردهای بلاک چین به عنوان یک پلت‌فرمبه کاربرد های زیادی از بلاک چین اشاره شد ولی در اینجا می خواهیم تا به کاربرد های بلاک چین به عنوان یک پلیت فرم بپردازیم که این نشانگر کاربرد فراوان بلاک چین در همه زمینه ها می باشد.
قراردادهای هوشمند
کاربرد و بلاک چین برای شکل‌گیری روابط دیجیتالی ایمن است. یک کنسرسیوم از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان به علاوه چندین شرکت بزرگ بیمه که با یک استارت‌آپ هدایت می‌شود به دنبال ساخت پلت‌فرمی است که با استفاده از آن روابط دیجیتالی جدیدی را میان بانک‌ها به وجود آورد.

روش آن‌ها برای ساخت این روابط دیجیتالی جدید استفاده از ترکیب قراردادهای ریکاردین (روشی برای ثبت اسناد قانونی مرتبط با سیستم‌های دیگر) و منطق تجاری رمزنگاری شده است. 

 به عبارت دیگر این نسخه جدید از قراردادهای هوشمند (پروتوکل‌های کامپیوتری برای تسهیل، تایید و انجام یک قرارداد) به دنبال استفاده از اطلاعات و اسناد ذخیره شده در بلاک چین است تا قراردادهای پیچیده قانونی را حمایت کند. استارت‌آپ‌های دیگری نیز وجود دارند که بر روی سیستم‌های جانبی بلاک چین موسوم به سایدچین فعالیت می‌کنند.
این بلاک چین‌های جانبی یا همان سایدچین‌ها قادر هستند تا بر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بیت کوین که همان بزرگی بلاک‌ها و درنتیجه پایین آمدن سرعت انجام معاملات است فایق آیند.

کارشناسان اعتقاد دارند که این استارت‌آپ‌ها می‌توانند بلاک چین‌هایی را ایجاد کنند که انواع فوق‌العاده خاصی از معاملات تجاری را امکان‌پذیر کنند.
این ایده پلت‌فرم که در پاراگراف قبل بیان شد در حقیقت متعلق به اتریوم است. ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، ایده نوع جدیدی از قراردادهای هوشمند را در ورق سفید خود با نام «نسل جدیدی از قراردادهای هوشمند و پلت‌فرم نامتمرکز» مطرح کرد.

این ایده به دنبال استفاده از منطق تجاری در بلاک چین است تا معاملات را، هرچه قدر پیچیده که باشند، کد نویسی کند  سپس شبکه‌ای که کدها را اجرا می‌کند خود اجازه انجام یا عدم انجام معاملات را صادر کند.
از این رو هدف اولیه اصلی اتریوم این است که پلت‌فرمی برای کد قرار داد هوشمند باشد تا برنامه‌هایی که دارایی‌های بلاک چین را اداره می‌کنند و توسط پروتوکل‌های بلاک چین اجرا می‌شوند در بر گیرد و در نهایت بر روی شبکه اتریوم اجرا شوند.

استفاده از بلاک چین برای دولت مستقل
بیت کوین خود یک نمونه از یک دولت مستقل یا به عبارت دیگر یک DAO (سازمان نامتمرکز مستقل) است. در حقیقت از آنجایی که بلاک چین این فرصت را به وجود آورده است تا به نوعی مدل‌های حکومت‌داری را دیجیتالیزه کرد و همچنین از آنجایی که توافق جمعی استخراج کنندگان ارزها موجب اجرای یک تصمیم جمعی می‌شود، منجر به ایجاد برخی اختلاف نظرها در میان کاربران می‌شود.

اختلاف نظرهایی که برخی مواقع با توافق اکثریت کاربران موجب به روز شدن بلاک چین می‌شود. اما در هر صورت این ایده همچنان در مرحله آزمایش است و تحقیقات بیشتری راجع به این موضوع باید صورت پذیرد.
استفاده از بلاک چین برای ساده‌تر کردن توافقات مالی و تسویه حساب
در دنیای بازار بورس برخی مواقع عبارت T+3 را می‌شنویم.

این عبارت به این معنی است که یک معامله (T) بعد از سه روز نهایی می‌شود. راه‌هایی وجود دارد که این عدد را کم‌تر کرد اما این راه‌ها با خطر کاهش امنیت همراه است. اما با تکنولوژی بلاک چین یک معامله همان لحظه نهایی می‌شود و معادله به T+0 تغییر می‌کند.

آشنایی با کاربردهای بلاک چین به عنوان یک پلت‌فرم


دسته بندی : اخبار

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *