امروز : شنبه، 18 آذر 1402

نکست کوین نسل بعد ارزهای دیجیتالی

13 آذر 1396, 15:41 zahra 5 007 بازدید 0 نظر
  • 0
نکست کوین نسل بعد ارزهای دیجیتالینکست کوین نسل بعد ارزهای دیجیتالی
در جهان ارزهای دیجیتالی، بیت کوین پادشاه هست، و آلتکوین ها فقط پارامترهایی از هسته اصلی کد بیت کوین را تغییر می دهند، مانند تغییراتی در مکانیزم هشینگ، زمان آزاد شدن بلاک ها، آغاز سطح دشواری استخراج و غیره. اما NXT حرف بیشتری برای گفتن دارد و به دلایلی طراحی شده است تا نسل بعدی ارزهای دیجیتالی باشد. پنج تا از مهمترین دلایل به قرار زیر هستند.. 1. نکست یا  NXT یک آلتکوین نیست. این مانند لایتکوین (Litecoin)، پیرکوین (peercoin) یا دیگر پول هایی که کدشان مبتنی بر کد بیت کوین است یک آلتکوین محسوب نمی شود.  نکست کد مخصوص خودش را دارد.
2. NXT  ویژگی جدیدی را به کار گرفته که «Transparent Forging» خوانده می شود که نکست را قادر می سازد تا به مقداری تراکنش های ویزا یا مسترکارد برسد.

هیچ ارز دیجیتالی دیگری نمی تواند به این سطح از تراکنش برسد. این کار با نکست میسر است زیرا پروتوکول آن شفافیتی می دهد که اجازه خواهد داد هر کاربری تعیین کند که کدام نود بلاک بعدی را تولید خواهد کرد. سپس نود های دیگر می توانند تراکنش های خود را مستقیم به آن نود بفرستند. این باعث می شود که اجرت های اضافی برای تراکنش های فوری یا دارای اولویت ایجاد شود. یک ویژگی مهم «Transparent Forging»، مکانیزم امن برای جلوگیری از انشعاب در بلاک چین است. این مانع آن می شود که حتی مالک نود درصد از پول NXT بتواند یک انشعاب در بلاک چین ایجاد کند.
3. نکست از پیش طوری طراحی شده تا بتواند ویژگی های اضافی برای نامتمرکزسازی را میسر سازد مانند مبادله نفر به نفر، سکه های رنگ شده (colored coins) یا علامت گذاری شده، پیام رسانی و چت، DNS یا سیستم نامگذاری دامنه و گزینه هایی برای انجام سریع تراکنش ها. بیت کوین برای ارائه این خدمات، باید به پول های دیگر اتکا کند تا کد شان را در بلاک چین بیت کوین بگنجانند. نکست خود قادر به انجام این کار است.

4. نکست از مکانیزم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می کند که در مقابل گواه اثبات کار قرار می گیرد یعنی مکانیزمی که دیگر پول ها بر آن استوار هستند. این به طور موثری خطرات و ریسک های امنیتی موجود در مورد دیگر پول ها را از بین می برد، مانند حمله 51 درصدی  و آسیب پذیری های دیگر که در روش گواه اثبات کار وجود دارد. مورد دیگر محیط زیست دوست و همچین  سبز بودن پروتکل آن است، چرا که مکانیزم گواه اثبات سهام به مقدار  مصرف برق زیاد برای انجام محاسبات هشینگ نیاز ندارد.  یک مکانیزم صددرصدی از گواه اثبات سهام، باید از آغاز تمامی سکه ها را توزیع کند. این امر جای شکایت و انتقاد را باز می گذارد و این صددرصد روش اثبات سهام، سر و صدای بسیاری از مخالفین را در می آورد. آنها ممکن است بگویند که غیرمنصفانه است که سرمایه گذاران اصلی و اولیه 6000 درصد از بازگشت سرمایه داشته باشد اما تازه واردین قادر به استخراج نباشند.
5. پروژه نکست از شش هفته قبل از شروع، اعلام موجودیت کرد، برخلاف خیلی از آلتکوین ها که تنها از چند ساعت قبل خبر می دهند، آنها از شش هفته قبل اعلام کردند. 73 سهام دار اصلی مسئولیت توزیع یک 1 میلیارد نکست را با اهدای 21 بیت کوین برعهده گرفتند که از بلاک اولیه بیرون آمده است. این برای هر سیستم مبتنی بر صد در صد از گواه اثبات سهام لازم است.

مطابقت با محیط زیست
اجازه دهید درباره بهره وری نکست صحبت کنیم. همه می دانند که بیت کوین بر گواه اثبات کار استوار است. یعنی هزاران استخراج کننده در سراسر دنیا مشغول محاسبات هش هستند و مقادیر انرژی زیادی را صرف این کار می کنند. گواه اثبات سهام فی نفسه نیازی به استخراج ندارد و مهم است که به یاد داشته باشیم که برخلاف موقعیت کنونی بیت کوین، در سال 2040 دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت، به همین شکل از همین اکنون تمامی مقادیر نکست همینی است که اکنون هست و بنابراین کیف پولی مشتریان برای اجرت تراکنش ها  Forge می شود و این جایگزینی است برای عمل استخراج. چون این کار می تواند روی کیف پولی مشتری روی یک کامپیوتر شخصی انجام شود، به لحاظ صرف نیرو و انرژی موثرتر است و سی پی یو را مشغول نگاه نمی دارد.

نکست کوین نسل بعد ارزهای دیجیتالی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *