کسب درآمد توسط یوتیوب

13 مهر 1396, 21:49 zahra 3 973 بازدید 0 نظر
  • 0
کسب درآمد توسط یوتیوب
یوتیوب معروفترین سایت جهت انتشار فیلم می باشد و بسیاری از افراد فیلم های خود را طریق یوتیوب به انتشار میذارند و از یوتیوب مبلغی را دریافت مکنند، اگر شما فیلمی شخصی و یا … دارید و جالب باشه، یوتیوب از شما درخواست میکنه که فیلمتان رو در شبکه خود به انتشار بذاره و در ازای آن مبلغی به شما پرداخت کند.
1. جذب مخاطب
اولین نکته مهم که باید اهمیت زیادی برای آن قائل شد، مسئله تعداد مخاطبین کانال شما در یوتیوب است. در صورتی افراد زیادی از فیلم های شما در کانال دیدن نکنند، درآمد زیادی از آنها به دست نخواهید آورد. کانال های کوچکی که تنها چند صد مشترک دارند تنها می توانند از فیلم های تبلیغاتی خود سود ناچیزی به دست آورند. اما با توجه به تنظیمات برنامه AdSense گوگل، مقدار مبلغ جمع شده در صندوق شما باید به یک مبلغ مشخص شده برسد تا بتوانید این مبلغ را برداشت کنید، بنابراین ممکن است هرگز دست تان به این پول نرسد.
برای جذب مخاطب بیشترباید چند کار انجام دهید. اولین کار و البته مهم ترین آنها این است که در کانال خود از محتواهای جذاب و واقعی استفاده کنید طوریکه مخاطب بارها و بارها به کانال شما سر بزند. از بخش های مشترک شدن، نظرات و پسندیدن استفاده کنید و تگها، تصاویر و عناوین مناسبی به ویدئوهای خود اضافه کنید تا از قافله عقب نمانید.

2. ایجاد تعامل با کاربران
مخاطبی که بداند شما به او توجه می کنید در مقابل او هم به شما توجه خواهد کرد.شاید این نکته ناراحت کننده باشد، اما نظرات ثبت شده درباره محتواهای آپلود شده را بخوانید و بیشتر به مواردی پاسخ دهید که در آنها سوالی مطرح شده است. این کار باعث بالارفتن جزیی رتبه شما در الگوریتم رتبه بندی یوتیوب می شود و در نتیجه از دو جهت به نفع شما خواهد بود.
همچنین کانال های مشابه با کانال خود و مخصوصا مواردی که مخاطبان بیشتری دارند را دنبال کنید و در آنها مشترک شوید.ایجاد ارتباط دوستانه با کانال های بزرگتر باعث می شود تا شما هم مورد توجه قرار بگیرید، در صورتی که فرد اجتماعی و خوش صحبتی باشید حتی می توانید با این کانال کارهای گروهی انجام دهید، هیچ چیزی مانند یک ویدئوی گروهی نمیتواند تعداد مشترکین کانال را افزایش دهد.
3. قرار دادن تبلیغات با کمک AdSense
یکی از راههای اصلی گوگل برای در آمدزایی ویدئوهای شما نمایش تبلیغات پیش از پخش فیلم یا تبلیغات بینابینی است. برای این کار شما باید حساب یوتیوب خود را برای پذیرش در آمد زایی ثبت کنید، یک حساب کابری AdSense ایجاد کنید و در زمان آپلود کردن فیلم ها بر روی گزینه درست کلیک کنید.
به خاطر داشته باشید که احتمالا برای جلوگیری از توهین به تبلیغات، ممکن است محتوای اصلی با دستورالعمل های محتوای یوتیوب مغایرت داشته باشد و یا ممکن است هرگونه حمایتی از تبلیغات رد شود. همچنین در صورتی که از محتواهای دارای کپی رایت و محتواهایی که سیستم های خودکار یوتیوب به عنوان محتوای دارای کپی رایت شناسایی کرده است، استفاده کنید به مشکل بر خواهید خورد. در صورتی که این کار را انجام دهید، در آمد شما به دارنده کپی رایت تعلق می گیرد و یا اینکه ویدئوی شما بلاک می شود.

4. استفاده از سرویس حق اشتراک Red
YouTube Red که یک سرویس حق اشتراکی بدون تبلیغات به حساب می آید، می تواند به درآمدزایی شما کمک کند. اما در صورتی که بخواهید ار این سرویس استفاده کنید ، بهتر است بدانید که تعداد کمی از این مشترکین وجود دارد و نحوه پرداخت پول در این سرویس تا حدودی با بقیه موارد متفاوت است. در اصل قسمتی از حق اشتراک بین سازندگان محتوایی که بازدیدکنندگان لایک کرده اند، تقسیم می شود.در صورتی که یک مشترک Red مدت زمان زیادی را صرف تماشای محتوای کانال شما کند، بخش بیشتری از حق اشتراک به شما اختصاص می یابد.
این به این معنا نیست که شما مجبور هستید هر روز فیلم های حماسی دو ساعته بسازید و در کانال خود قرار دهید، این کار تنها باعث دلزده شدن بازدیدکنندگان میشود، اما از فیلم های کوتاه 5 دقیقه ای نیز دوری کنید چون این فیلم ها هیچ در آمدی برای شما نخواهند داشت.
در صورتی که پیش از این برای دریافت پول از طریق AdSense ثبت نام کرده اید، برای جمع آوری منابع مالی یوتیوب اقدام دیگری لازم نیست. در صورتی که یک کانال بزرگ هستید( و حتما باید یک کانال بزرگ باشید) شاید بتوانید در تولید محتوای انحصاری Red به جرگه کانال هایی مانند PewDiePie و Rhett & Link بپیوندید.
5. انتخاب اسپانسرها و معاملات برندی
زمانی که کانال شما به اندازه خاصی رسید می توانید تبلیغات پولی درست کنید البته تبلیغاتی کاملا مشخص و درست تا مطمئن شوید که با قوانین تبلیغات به مشکلی بر نمی خورید. این کار به شما امکان می دهد تا مبلغ ناچیزی از حوزه اجرایی طرح های کسب در آمد داخل یوتیوب به دست آورید.
اما در صورتی که یک کانال بزرگ داشته باشید، ممکن است شرکت های تبلیغاتی پیشنهادات خوبی به شما دهند. در این صورت به درآمد فوق العاده ای از این راه خواهید رسید. اما در صورتی که کانال بزرگ و شناخته شده ای ندارید، باید به برند های مختلف پیشنهاد همکاری دهید و آنها را ترغیب به این همکاری کنید. اما مطمئنا کار راحتی نخواهد بود.
هر مسیری که انتخاب می کنید، باید مطمئن شوید که مشارکت با برندهای مختلف باید به صورت کاملا مشخص باشد و از محتوای نامناسب در کانال خود استفاده نکنید. همیشه به خاطر داشته باشید که بازدیدکنندگان کانال شما مهمترین عامل هستند و آنها انتظار محتوای باکیفیت را دارند. از روال معمول خود تا حد زیادی فاصله نگیرید، چرا که در این صورت بازدیدکنندگان کانال را ترک خواهند کرد.

 کمک های مالی بازدیدکنندگان
یک مخاطب متعهد باید سخاوتمند نیز باشد، بیشتر سازندگان محتوا بخش اعظمی از درآمدهای حاصل از تبلیغات و سرمایه ساخت ویدئو های خود را از کمک های مالی بازدیدکنندگان خود از طریق پلتفرم Patreon به دست می آورند. اجبارهای سختگیرانه و یا در خواست ها و التماس های پی در پی به هیچ وجه کارساز نخواهد بود. در عوض در پایان یک ویدئو به مخاطبان خود به روشی خاص نشان دهید که در صورت نمایل می توانند به شما در ساخت محتواهای بعدی کمک مالی کنند. همچنین می توانید با ذکر کردن نام بعضی از حامیان خود در کانال آنها را تشویق به این کار کنید.
شاید این مسئله تا حدودی به موضوع اصلی ربط نداشته باشد، چون موضوع بحث ما در اینجا یوتیوب است، اما در صورتی که محتواهای متمرکز بر گیمینگ تولید می کنید، ویدئوهای استریم در کانال Twitch کمک زیادی خواهد کرد. شما می توانید حساب Twitch خود را با حساب یوتیوب خود ادغام کنید تا به بازدیدکنندگان خود زمان یک مسابقه استریم را اطلاع دهید. ارتباط زنده با بازدیدکنندگان می تواند تاثیر خوبی بر میزان کمک های مالی داشته باشد.
7. فروش کالاهای خاص
شور و اشتیاق هیچ مخاطبی را دست کم نگیرید. تا آن جایی که می توانید آنها را راضی نگه دارید، با این کار آنها تمایل بیشتری برای کمک مالی به شما خواهند داشت و یا حداقل چیزی از شما خواهند خرید.
در صورتی که دوست ندارید در راه اندازی فروشگاه کالاهای خود با مشکل مواجه شوید، چندین گزینه پیش رو دارید: شرکت Spreadshirt روی تیشرت ها هر طرحی که شما بخواهید چاپ می کند و آنها را به مشتریان ارسال می کند، همچنین سرویسی مانند Big Cartel به شما کمک می کند تا یک storefront طراحی کنید و بقیه کارها به عهده خودتان خواهد بود.

دوستان خوبم من سعی کردم خیلی ساده روش کسب درآمد از یوتیوب رو به شما آموزش بدم، افرادی با گذاشتن حتی یک کلیپ ساده از فرزند خود در این شبکه اجتماعی به ثروت زیادی دست پیدا کردن، پس زیاد هم سخت نیست و شما هم میتونید با اشتراک فیلم هایی که از تلگرام دانلود کردین و یا اگر فیلم جالبی خودتون با گوشی گرفتین و هر موردی که به ذهنتن میرسه کسب درآمد داشته باشین .
​​

درآمد زایی از یوتیوب

دسته بندی : آموزشی / کسب درآمد

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *