امروز : جمعه، 6 خرداد 1401

کسب درآمد خانگی

13 مهر 1396, 20:41 zahra 4 509 بازدید 0 نظر
  • 0

کسب درآمد خانگی
کارآفرینی و کار در منزل به معنای ایجاد ارزش جدیداز راه یک کوشش و تلاش بسیار متعهدانه با توجه به  ریسکهای ناشی از آن گفته می‌شود، کارآفرینی اولین دفعه مورد توجه اقتصاد دانان  دنیا قرار گرفت. خیلی ها در دنیا با کار آفرینی تغییر شگرف در زندگی خود ایجاد کرده و به درآمد میلیونی رسیده اند.
افراد کارآفرین معمولا اولین سوالی که از خود میکنند این است که چگونه پولدار شویم، بعد به راه اندازی کسب و کار کوچک و یا کار در منزل کار خود را شروع میکنند و بعد از مدتی کسب درآمد خانگی و با سرمایه گذاریبیشتر کسب و کار خود را توسعه داده و پولدار میشوند.

معایب کار در محل در برابر کار در منزل
امروزه خیلی از افراد دارای توانایی های مختلفی هستند که از آنها بطور کامل استفاده و بهره برداری نمیکنند، راحت ترین روش پیدا کردن شغل، مراجعه به صفحه نیازمندیهای روزنامه هاست. اما آیا واقعا تمام خواسته های شما در این روش تأمین میشود.

بعنوان مثال خانم با تحصیلات حسابداری یا گرافیک جهت کار در کارخانه یا منشی مطب دنبال موقعیت مناسب هستند.
مثلاً حقوق مناسب و معمول برای یک خانم تحصیل کرده مناسب ماهیانه ۸۵۰ الی ۱۸۰۰ هزار تومان است که اغلب ساعت کاری از ساعت ۸ یا ۹ صبح الی ساعت ۱۷ الی ۱۹ میباشد.
وقتیکه تمام محاسبات درآمدی را ارزیابی کنید میبینیم که امکان کسب درآمد از روشهای جانبی هم وجود دارد، مثلاً متوسط فاصله منزل تا محل کار در تهران حداقل شامل ۲ یا ۳ مسیر حمل و نقل عمومی است که متوسط روزانه مبلغی معادل ۷ الی ۱۴ هزار تومان هزینه رفت و برگشت در تهران محاسبه میشود.هزینه زمان ماندن در مسیرهای رفت و برگشت در شهر تهران متوسط ۱ الی ۲ ساعت است.
هزینه های غیرمحسوس ولی واقعی هم داریم که شاید بهنظر شما محاسبه نشده باشد و یا خندهدار باشد ولی این هزینه ها واقعی هستند و به نوعی حتماً باید جزء محاسبات مالی ثبت بشود مثلاً طی ۴ الی ۶ ماه هزینه لباس مخصوص کار در محل موردنظر، کفش، آرایش و احتمالاً هزینه های مربوط جمع های دوستانه و خوردنی و آشامیدنیها در محل کار یا در مسیر کار و زندگی!!!
آیا میتوانیم این هزینه ها را در نظر نگیریم؟!!
آیا میتوانیم آنها را خوب مدیریت کنیم؟!!

طبق تحقیق انجام شده متوسط ۲۰ الی ۳۰% از کل مبالغ دریافتی از حقوق آخر ماه بابت هزینه های ذکر شده صف میشود. البته خستگی حضور در محل کار به مدت چندین ساعت، عدم آزادی عملکرد در ساعت رفت و آمد و عدم توانایی برنامه ریزی جهت مسافرت، تفریح و… بهخاطر محدودیتهای مرخصی نیز جزء لاینفک کار محسوب میشود.
اما چاره؟!!
از طرفی امروزه شغل پیدا کردن شغل مناسب که بتوانیم از کنار آن درآمدزایی مناسبی داشته باشیم جزء آرزوهای جوانان است و وقتی که یک نفر جویای کار، شغل مناسب خودش را پیدا میکند به نوعی آرامش روحی و روانی میرسد، احساس امنیت میکند و سعی میکند در شغل مربوطه رشد و پیشرفت داشته باشد. یعنی اینکه تازه با تمام مشکلات و هزینه های یاد شده، بازهم خدا را شکر میکنند که حدافل جایی مشغول به کار هستند.
ولی امان از روزی که همین شغل با درآمد یاد شده و دردسرهایش هم موجود نباشد، آنوقت سنگینی زندگی روی شانه های افراد نمایان میشود.

کسب درآمد خانگی
دسته بندی : آموزشی / کسب درآمد

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *