امروز : جمعه، 28 مرداد 1401

دیفای defi به طور مختصر

25 اسفند 1398, 21:37 zare 496 بازدید 0 نظر
  • 0

دیفای defi به طور مختصر

دیفای defi به طور مختصر

هم اکنون دیفای (DEFI) یکی از داغ ترین مباحث در فضای رمزارزها و بخش هایی از این صنعت است که سریعا در حال رشد می باشد. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفته ایم به این مبحث بپردازیم.
امور مالی غیرمتمرکز معمولا با عنوان دیفای شناخته می شود که بر روی یک شبکه بلاک چین و  بخصوص در اتریوم ساخته شده است.

همانطور که می دانید، اتریوم یک پلتفرم جهانی منبع باز و غیرمتمرکز بلاک چین است ، به همین دلیل تنها پلتفرم بلاک چین اتریوم به صورت خاص برای کاربرد دیفای (DEFI) انتخاب شده است.
DeFi یک اکوسیستم خدمات مالی منبع باز و شفاف است که می تواند برای همه مناسب بوده و بدون هیچ مرجع مرکزی فعالیت کند.

کاربران می توانند به راحتی از طریق برنامه های نظیر به نظیر (P2P) و برنامه های غیر متمرکز (dapp) با این اکوسیستم در تعامل باشند. what-is-defiدر حقیقت دیفای (DEFI)  به شما کمک می کند تا دارایی های خود را کنترل کنید.
دیفای به عنوان یک پلتفرم مالی نیز شناخته می شود که خدمات مالی از قبیل : اعطای وام ، درخواست کمک هزینه های تجاری در زیرساخت های غیرمتمرکز مانند قراردادهای هوشمند و فناوری بلاک چین تغییرناپذیر را شامل می شود. دیفای، با توجه به نیاز شما می تواند ترکیب ، اصلاح و یکپارچه شود.

نقش قرارداد هوشمند در DeFi

دیفای عمدتا درگیر قراردادهای هوشمند می باشد. یک قرارداد هوشمند یک قرارداد مجازی است که در بستر بلاک چین برای اهداف تغییرپذیر و با امنیت بالا ساخته می شود. این قرارداد یک توافق نامه ای است بین یک نفر با دیگران که در قالب کدهای رایانه ای می باشد. شرایط و ضوابط در قرارداد هوشمند مطابق اختیارات افراد مشخص می شود، پس از آن، اطلاعات مربوطه در پایگاه داده عمومی ذخیره می شود و دیگر قابل تغییر نیستند.
اتریوم دیفایاستفاده از یک قرارداد هوشمند سریع تر و آسان تر بوده و ریسک و خطر آن در هر دو سمت قرارداد کاهش می یابد. در قرارداد هوشمند همچنین شرایط وام تعیین شده است و وام دهندگان و وام گیرندگان را به یکدیگر متصل می کند.

دیفای (DEFI) چه مزیت های دارد؟

در این بخش از مقاله برای شما عزیزان مزیت های دیفای را بر شمرده ایم.
  • برنامه مبتنی بر پلت فرم دیفای (DEFI)  به هیچ واسطه ای نیاز ندارد.
  • امروزه تقریباً تمام پروژه های مبتنی بر دیفای در بلاک چین اتریوم ساخته می شوند و آن را به عنوان یک استاندارد پیش فرض برای بسیاری از dapp ها استفاده می کنند.
  • برنامه های مبتنی بر پلتفرم دیفای به طور کلی اجازه می دهند که کاربر همچنان کلیدهای خصوصی را در اختیار داشته باشد. کاربر بدون نیاز به اعتماد به یک واسطه ، کنترل کامل پول خود را در دست دارد.
  • دیفای در حال حاضر به جای عملیات مالی حرفه ای ، فضایی برای آزمایش ابتکاری است.
  • با استفاده از DeFi ، هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و افراد کم درآمد نیز می توانند از طیف گسترده ای از خدمات مالی بهره مند شوند.
  • بسیاری از برنامه های کاربردی DeFi ، پلتفرم صرافی های غیرمتمرکز (DEXes) هستند. این پلتفرم ها برای کاربر این امکان را فراهم می کنند تا دارایی های دیجیتال خود را بدون نیاز به یک واسطه مبادله کنند. این معاملات با قراردادهای هوشمند به راحتی قابل انجام است.
  • دیفای در زمینه ی تجربه کاربر بسیار انعطاف پذیر است ، هرکسی می تواند برنامه های DeFi را ایجاد کند و هرکسی می تواند از آنها استفاده کند و کاربران از کیف پولهای رمزپایه خود مستقیماً با قراردادهای هوشمند تعامل دارند.
و به طور کلی ، صرافی های غیر متمرکز در مقایسه با صرافی های متمرکز ، هزینه معاملاتی کمتری دارند.
این موارد از مهم ترین مزیت های دیفای (DEFI) به شمار می آید.

دیفای defi به طور مختصر
دسته بندی : آموزشی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *