امروز : شنبه، 15 بهمن 1401

آشنایی با استلار Stellar

7 بهمن 1396, 15:49 zahra 2 307 بازدید 0 نظر
  • 0
آشنایی با استلار Stellarآشنایی با استلار Stellar
Stellar یا استلار پروتکلی برای جابجایی پول است که به صورت متن باز و بطور رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته و توسط شرکت استارتاپ Stripe در San Francisco پشتیبانی می شود. این پروتکل در سال ۲۰۱۴ توسط Jed McCaleb و Joyce Kim پایه گذاری شد.
همانند بیت کوین، استلار یک دفترکل وسیع آنلاین دارد که برای این منظور طراحی شده تا بدون نیاز به دولت یا بانکی متمرکز بتوان تمام تراکنش ها و جابجایی های مالی در این شبکه را ثبت و تایید کرد.
استلار در اصل بر پایه پروتکل توافق جمعی Ripple بوده.

بعد از ایجاد چندین تغییر در کدهای اصلی توافق جمعی، شبکه استلار از آن فورک می شود.

هر کس در این شبکه می تواند یک سرور باشد. سرورها در این شبکه با استفاده از نرم افزار مربوط به این پلتفرم و استفاده از اینترنت با سایر سرورهای موجود در شبکه استلار ارتباط برقرار می کنند.
این پلتفرم همچنین دارای ارزی محلی به نام XLM است که سکه ای ست با مدل Proof-of-Stake یا PoS با ذخیره ی کلیِ ۱۰۰میلیارد XML و تورم ۱درصدی سالانه.

استلار در سال ۲۰۱۴ و با ماهیتی تقریبا مشابه با ریپل متولد شد. جالب است بدانید که استلار را در واقع می توان شاخه یا فورک ریپل دانست . جد مک کالب، بنیانگذار ارشد ریپل با چند نفر از توسعه دهندگان بر سر مسائلی اختلاف نظر داشت و باعث شد تا توسعه دهندگان مخالف استلار را به وجود بیاورند.
در حالی که ریپل به ارائه راه حل برای انتقال بین بانک های سراسر جهان متمرکز است، استلار قصد تسهیل پرداخت های بین افراد را در سراسر جهان دارد. اما تقریبا شیوه کار هر دو یکی است.

لومن (XLM)، واحد ارز استفاده شده در شبکه استلار است و ۱۰۰ میلیارد از آن ایجاد شده است که رفته رفته و به صورت خودکار به بازار عرضه می‌شود. هر تراکنش در شبکه استلار فقط ۰٫۰۰۰۱ کارمزد دارد و کمتر از ۶ ثانیه انجام ‌می شود.
در سایت رسمی، استلار خود را یک زیربنای پرداخت متن باز و توزیع شده معرفی می کند.

پروتکل آن ها با استفاده از پرداخت های برون مرزی ، امکان تبادل با ارزهای سنتی و با تبدیل خودکار را بین مردم سراسر جهان فراهم می‌کند.
شبکه استلار غیرمتمرکز است اما مانند ریپل و برخلاف بیت کوین روی بلاک چینفعالیت نمی‌کند. ارز شبکه استلار یا همان لومن قابل استخراج نیست و توسط شرکت مقدار مشخصی ایجاد شده است.

آشنایی با استلار Stellar

دسته بندی : آموزشی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *