امروز : شنبه، 20 خرداد 1402

ساخت والت ایتریوم

24 آذر 1396, 20:25 zahra 6 390 بازدید 0 نظر
  • 0
ساخت والت ایتریومساخت والت ایتریوم
در این پست قصد داریم تا شما کاربران را با چگونگی ساخت یک والت اتریوم آشنا کنیم و نحوه ساخت آن را به شما آموزش داده ایم.
برای تبادل ارز الکترونیکی (Cryptocurrency) اتریوم نیاز است که یک Wallet یا کیف پول اتریوم داشته باشید. این والت دارای یک آدرس ۴۰ حرفی Hexadecimal یا بر پایه ۱۶ تایی است مثلا ۰x15FAD9016AC478BD2001A4480DAF388B65290463 .
برای دسترسی به Wallet باید ابتدا آدرس والت و  Keystore File و Password  داشت. البته برای آگاهی از میزان حساب Ethereum Wallet شما تنها نیاز به آدرس والت دارید. برای آگاهی از میزان حساب می توانید وارد سایت etherscan.io شوید و آدرس والت خود را وارد کنید تا میزان Balance اتریوم آدرس مورد نظر خود را مشاهده کنید. 
اما اگر بخواهید مقدار اتریوم خاصی را به فرد یا آدرس دیگری منتقل کنید به ۴  مورد نیاز دارید که  آدرس والت  Keystore file و Password والت مبدا و در آخر هم آدرس مقصد داشته باشید. با این ۴ پارامتر می توانید ارز الکترونیکی خود را منتقل کنید. همان طور که گفته شد برای دسترسی به Wallet در بلاکچین اتریوم به سه پارامتر نیاز است اما راه های دیگری برای دسترسی به والت ایتریوم وجود دارد مانند داشتن آدرس والت و Private Key آن. این Private Key با Password  و Keystore File تولید یا به صورت فنی Hash می شود. در Blockchain اتریوم تنها به دو پارامتر برای تبادل ارز الکترونیکی نیاز است یکی Wallet Address و دومی Private Key مربوط به آدرس والت.توجه کنید  اگر Password یا Keystore File یا آدرس والت خود را گم کرده باشید متاسفانه راهی برای بازیابی این پارامترها وجود ندارد و در نتیجه پول ذخیره شده در والت شما غیرقابل برداشت می شود.
روش ساخت یک والت در Blockchin اتریوم به روش های مختلفی قابل انجام است.
سایتی مانند myetherwallet.com (امن ترین سایت ساخت والت)
در نرم افزار های Ethereum مانند Geth یا Parity
چگونگی ساخت والت در سایت myetherwallet.com
ابتدا در قسمت Create New Wallet یک پسورد را وارد می کنید. این پسورد حداقل باید ۹ کاراکتری باشد همچنین پسورد والت شما در آینده قابل تغییر نیست و همچنین نمی توانید در صورت فراموشی آن را بازیابی کنید.


با در نظر گرفتن این موارد بهتر است یک پسورد غیر قابل حدس و قوی را انتخاب نمایید. بعد از وارد کردن کلمه عبور یا همان Password روی کلید Create New Walllet کلیک کرده تا وارد مرحله بعد شوید. در این مرحله باید فایل Keystore را  ذخیره کنید. حتما سعی کنید از این فایل یک Backup امن داشته باشید به این دلیل که در این فایل ممکن است در آینده هزاران یا میلیون ها Ethereum موجود باشد.
این فایل به همراه پسوردتان به شما این امکان را می دهد که به Wallet اتریوم دسترسی داشته باشید یا به اصطلاح آن را Unlock کنید. در صورتی که فایل Keystore را دانلود کردید سایت به شما اجازه می دهد تا وارد مرحله بعد شوید. بعد با کلیک روی دکمه I understand and Continue کلیک می کنید. در صفحه بعد می توانید Private Key را در یک جای امن ذخیره کرده و از آن Backup بگیرید.

بعد از آن روی دکمه Print Paper Wallet کلیک کنید تا به شما Wallet Address و  Private Key را نشان دهد.
این صفحه را می توانید چاپ کنید یا آن را روی کامپیوترتان ذخیره نمایید.

ساخت والت ایتریوم

دسته بندی : آموزشی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *