امروز : سه شنبه، 4 مهر 1402

ایتریوم چیست

23 آذر 1396, 13:20 zahra 4 942 بازدید 0 نظر
  • +1
ایتریوم چیست

ایتریوم چیست
ایتر یک عنصر لازم است، نوعی بنزین، برای پلتفرم  اپلیکیشن های توزیع شده ایتریوم. ایتر نوعی پرداخت است که توسط مشتریان پلتفرم به ماشینهایی که اعمال خواسته شده را اجرا می کنند پرداخت می گردد.
به بیان دیگر، ایتر ، انگیزه ایست تا این اطمینان حاصل شود، برنامه نویسان، برنامه هایی با کیفیت می نویسند(برنامه های ولخرج، هزینه بیشتری خواهند داشت) و شبکه سلامت باقی می ماند (مردم به خاطر به اشتراک گذاری منابع خود، پاداش می گیرند).
آشنایی با ایتریوم
اگر شما هم جز افرادی هستید که ارز های الکترونیک رمز نگاری شده (CryptoCurrency) را دنبال می کنید و به آینده این ارز ها امیدوار هستید حتما نام ایتریوم (Ethereum) به گوشتان خورده است. ایتریوم یکی از ارز های جدیدی است که توانسته در کمتر از ۳ سال در بین کاربران محبوبیت بسیار بالایی پیدا کند 
و همین عامل باعث شده است تا قیمت هر ایتریوم در ماه های اخیر ( اوایل سال ۹۶ ) به بیش از ۱۸۰ دلار برسد. این در حالیست که دیماه ۹۵ ارزش هر ایتریوم کمتر از ۸ دلار بوده است.
یکی از دلایل افزایش شدید قیمت ایتریوم و همین طور افزایش سهم بازار این ارز، امکانات جدید و جذابی است که معرفی نموده و نقطه تمایز این ارز الکترونیک با سایر ارز های الکترونیک است.

در حقیقت در تعریف ایتریوم آمده است :
ایتریوم یک پلتفرم غیر متمرکز است که امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می کند: برنامه های کاربردی که دقیقا همانطور که نوشته شده اند بدون هیچ سانسور ، از کارافتادگی ، تقلب و دخالت شخص سوم کار می کنند.
این برنامه ها بر روی یک بلاک چین یا زنجیره بلوکی ویژه که مختص همین کار ساخته شده است اجرا می شوند و می توانند بر پایه یک بستر قدرتمند اشتراکی ارزش را انتقال دهند و مالکیت دارایی ها را مشخص کنند.
پروژه ایتریوم در سال ۲۰۱۴ اقدام به پذیره نویسی نمود و از سال ۲۰۱۵ پا به عرصه وجود گذاشت.

مدیریت ایتریوم را بنیاد غیر انتفاعی ایتریوم در سوئیس بر عهده دارد.
ایتریوم همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده و غیرمتمرکز است اما قرارداد هوشمند یا smart contract نقطه تمایز این ارز جدید با بیت کوین است. Ethereum این امکان را به وجود می آورد تا قرارداد ها به صورت کد نوشته شوند و بر روی سیستم بلاک چین (BlockChain) قرار بگیرند، آنچه اتفاق خواهد افتاد دقیقا مطابق چیزی است که در قرارداد پیش بینی شده است و هیچ کس نمی تواند قرارداد را تحریف کند.
قیمت اتریوم در اوایل اسفند ماه ۹۵ چیزی در حدود ۱۴ دلار بوده است و توانسته در مدت ۴ ماه به حدود ۱۹۰ دلار برسد! این افزایش شدید قیمت بی شک به دلیل استقبال گسترده کاربران ، سرمایه گذاران و شرکت های توسعه دهنده از امکانات جدید این ارز الکترونیک غیر متمرکز است.

در طول این مدت ایتریوم توانسته نظر بسیاری از شرکت های بزرگ و غول های سرمایه گذاری را به سمت خود معطوف کند. قرارداد های هوشمند ایتریوم در سال های آینده کاربرد های فراوانی در زندگی روزمره و مباحث شهر هوشمند پیدا خواهد کرد.
در حال حاضر افراد بسیاری به دلیل آینده روشنی که می توان برای ایتریوم تصور کرد، اقدام به سرمایه گذاری بر روی ایتریم نموده اند و همین موضوع خود باعث افزایش تقاضا و در پی آن افزایش مجدد قیمت خواهد شد.

ایتریوم چیست

دسته بندی : آموزشی

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *