امروز : جمعه، 6 خرداد 1401

چگونگی تولید بیت کوین

17 آذر 1396, 14:16 zahra 4 925 بازدید 0 نظر
  • 0

چگونگی تولید بیت کوینچگونگی تولید بیت کوین
یکی از سوالات اصلی کاربران چگونگی تولید بیت کوین است که امروز در این پست به پاسخ آن پرداخته ایم .
یکی از متداول ترین تشبیه هاتی که برای بیت کوین استفاده می شود، معدن کاری یا استخراج طلاست. همچون فلزات قیمتی، تعداد بیت کوین نیز محدود است و نهایتاً 21 میلیون واحد از این ارز وجود خواهند داشت، و هرچه تعداد افراد جستجوگر آن بیشتر شوند، استخراجش نیز دشوارتر خواهد شد.
البته تفاوتی اساسی نیز در اینجا وجود دارد، و اینکه روند استخراج یا ماینینگ به تولید بیت کوین نمی انجامد. در واقع بیت کوین به افرادی که تراکنش های قبلی را اعتبارسنجی کنند هدیه داده می شود.
 
انجام ماینینگ به یک کامپیوتر و یک برنامه ویژه نیاز دارد. افراد برای رقابت با دیگران در حل مسائل ریاضیاتی پیچیده به منابع پردازشی قوی احتیاج خواهند داشت. تقریباً هر 10 دقیقه، اعضا باید برای حل یک بلوک حاوی آخرین تراکنش ها بر اساس توابع درهم سازی(Hash) رمزنگاری، اقدام کنند.
 
توابع هَش نوعی روش رمزگذاری یک طرفه بدون کلید اختصاصی هستند. در این روش، ورودی با طول دلخواه، به مقدار هَش خروجی با طول ثابت تبدیل می شود و تغییر حتی یک کاراکتر در ورودی اصلی، نتیجه خروجی را کاملاً تغییر می دهد.
 
از آنجا که حدس زدن خروجی تقریباً ناممکن است، توابع هَش را می توان برای تأیید اعتبار و اثبات فعالیت واقعی در شبکه بیت کوین استفاده کرد. ماینرها با یکدیگر رقابت می کنند تا ورودی مربوط به یک مقدار هَش خاص را حدس بزنند، و تقلب در این کار هم ممکن نیست، چون فقط با آزمون و خطا می توان به آن دست یافت.
 
هدف از ماینینگ، استفاده از کامپیوتر برای حدس زدن ورودی های مختلف است تا زمانی که مقدار هَش آن کمتر از مقدار مورد نظر در سیستم باشد. اگر شما نخستین فردی باشید که به این ورودی می رسید، در واقع شما آن بلوک را استخراج (ماین) کرده اید و تعدادی بیت کوین به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد.
 
از جمله فعال ترین ماینرهای بیت کوین عبارتند از  AntPool، BTC.TOP، BTC.com .ارزش بیت کوین:
 
بیت‌کوین در حال حاضر شناخته‌شده‌ترین و مقبول‌ترین پول رمزنگاری شده از نظر پلتفرم پرداخت است.
 
این نوع ارز در سال های ابتدایی یعنی از سال 2009 تا 2013  ارزشی حدود 10 دلار داشت و به مرور و با شناخته شدن توانایی های بالقوه آن و افزایش علاقه مندان به آن،  تا سال 2017 به رقمی در حدود 1000 دلار افزایش ارزش را از آن خود کرد و بطور ناگهانی طی شش ماه نخست سال جاری میلادی تا سه برابر افزایش پیدا کرد و به رقمی بیش از 3000 دلار رسید. البته از تاریخ 23 خرداد 1396 سیر نزولی تا ارزش 2279 دلار را طی چهار روز پیاپی تجربه نمود و مجدداً به نوسان ارزشی در حدود 2500 دلار برگشت.
 
در حال حاضر ارزش بازار مجموع پول‌های رمزنگاری شده بیش از 100 میلیارد دلار است؛ حال آنکه بیت‌کوین نزدیک به نیمی از ارزش کل پول‌های رمزنگاری شده را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمارهای ارائه‌شده، ارزش بیت‌کوین از مرز 47 میلیارد دلار عبور کرده است و سایر پول‌های رمزنگاری شده نظیر Ethereum و Ripple، به ترتیب 27 و 11 میلیارد دلار و مابقی پول های رمزنگاری شده هر یک به طور متوسط کمتر از یک میلیارد دلار ارزش دارند.

چگونگی تولید بیت کوین

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *