امروز : یکشنبه، 6 خرداد 1403

استفاده از استخر استخراج بیت کوین

26 اسفند 1398, 11:51 zare 839 بازدید 0 نظر
 • 0

نحوه استفاده از استخر استخراج بیت کویناستفاده از استخر استخراج بیت کوین

شاید یکی از روش های استخراج بیت کوین به عنوان ساده ترین، سریع ترین و قابل اطمینان ترین راه ها برای اطمینان از این که عملیات استخراج شما سودآور است، باشد. به طور کلی شما با سایر استخراج کنندگان جهت استخراج بیت کوین همکاری کرده و پاداش استخراج را به اشتراک می گذارید. با ثبت نام در یک استخر، موافقت می کنید که هر بیت کوینی که به عنوان پاداش کسب می کنید با دیگر اعضا تقسیم خواهید کرد. به این ترتیب به طور منظم دریافت های کوچکی خواهید داشت.
با این حال تمام استخر ها یکسان نیستند. موارد زیادی است که در هنگام انتخاب استخر باید در نظر بگیرید. این موارد عبارتند از:
 • اندازه استخر
 • حداقل میزان پرداخت
 • کارمزد مورد نیاز استخر

اندازه استخر

در نظر گرفتن اندازه استخر، زمانی که می خواهید یک استخر استخراج را انتخاب کنید، بسیار مهم است. زیرا افراد بیشتری در استخر عضو هستند و بنابراین شانس دریافت پاداش افزایش می یابد. با این حال از آنجا که پاداش بین کاربران بیشتری تقسیم می شود، مقدار آن کوچکتر خواهد بود.
استفاده از استخر استخراج بیت کوینعضویت در استخرهای استخراج بزرگ گزینه ترجیحی برای استخراج کنندگان کوچک است. زیرا در صورت انجام استخراج انفرادی باید هزینه و برق بسیار زیادی را برای کسب بیت کوین صرف کنند.

حداقل میزان برداشت

از دیگر گزینه های بسیار مهم در استخرهای استخراج، حداقل مقدار بیت کوینی است که استخر استخراج به شما اجازه می دهد خارج نمایید. پس منظور از حداقل برداشت، مقدار بیت کوینی است که استخر اجازه برداشت آن را می دهد. اگر شما جزو کاربران جدید فضای استخراج هستید، احتمالا می خواهید در استخری عضو شوید که کمترین میزان را نگه می دارد. این بدان معنی خواهد بود که شما در یک دوره زمانی کوتاه قادر به خروج بیت کوین استخراجی خود خواهید بود.

کارمزد استخر

هر استخر استخراج یک هزینه برای سازماندهی استخر و ارائه خدمات، از شما دریافت می کند که کارمزد استخر محسوب می شود. این مقدار همیشه از تعداد بیت کوینی که استخراج کرده اید به صورت خودکار کسر می شود. بنابراین لازم نیست در مورد پرداخت آن نگران باشید. واضح است استخری برای شما بهتر است که کارمزد پایین تری دریافت می کند.
مقدار کارمزد معمول بین استخرها 1 تا 3 درصد است. استخرهای بدون کارمزد نیز وجود دارند، اما قابل اعتماد نیستند. راه اندازی یک استخر استخراج بسیار گران است. باید هزینه زیادی برای تهیه سیستم ها و دیتا سنتر پرداخت کرد. کارمزد حدود 1 درصدی برای یک استخر استخراج منصفانه به نظر می رسد. با این حال بهتر است به سراغ استخرهایی با کارمزد 3 درصد هم نروید.

مراحل راه اندازی

احتمالا برای استخراج بیت کوین آماده شده اید. اما تجهیزات و مواردی را قبل از هر چیز باید تهیه کنید.
 • داشتن حداقل یک دستگاه اسیک
 • یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره و نگهداری بیت کوین بسازید.
 • تجهیزاتی مثل تهویه و فن را برای خنک کردن محیط تهیه کنید(در صورت داشتن فارم های بزرگ).
 • در یک استخر استخراج عضو شوید.
 •  منبع تغذیه(بر اساس ولتاژ دستگاه اسیک).
 • کابل اترنت.
 • نقطه اتصال به اینترنت.
 • دستگاه رایانه یا موبایل جهت بررسی اتصال اینترنت.

تنظیمات دستگاه

گزینه های مربوط به تنظیمات ویژه بستگی به مدل دستگاه استخراج اسیک شما دارد. تولید کننده دستگاه، جزئیات دقیق در مورد نحوه انجام کار را در راهنمای دستگاه و یا در سایت خود قرار داده است. در راهنمای زیر استفاده از دستگاه آنتماینر S9 در استخر آنتپول آورده شده است. با این حال صرف نظر از این که قصد دارید از چه دستگاه استخراجی استفاده کنید، این راهنما می تواند برای شما مفید باشد.
1) مقدار ولتاژ مورد نیاز دستگاه اسیک خود را پیدا کنید. این مقدار به صورت کاملا مشخص در راهنما و مشخصات دستگاه شما ذکر شده است. برای S9 این مقدار برابر 1275 وات است.
2) منبع تغذیه خود را به برق متصل کنید. دو منبع تغذیه 110 ولتی 1000 واتی و 650 واتی برای یک دستگاه استخراج می تواند کافی باشد.
3) دستگاه استخراج آنتماینر خود را به منبع تغذیه متصل کنید.
4) پس از وصل شدن به منبع تغذیه، کابل اترنت را وصل کرده و آن را به روتر اینترنت خود متصل کنید.
5) از وصل بودن تمام اتصالات اطمینان حاصل کرده و سپس منبع تغذیه را روشن کنید. حالا باید دستگاه آنتماینر شما روشن شود.
6) در رایانه یا تلفن همراه خود با استفاده از ابزار اسکن، IP اتصال دستگاه های خود را به اینترنت بررسی کنید. باید دستگاه آنتماینر را در لیست خود مشاهده کنید. حالا می توانید آدرس IP آنتماینر را در مرورگر ویندوز خود برای انتخاب دستگاه وارد کنید.
7) در گام بعد باید وارد صفحه استخراج شوید. در مورد آنتماینرS9 اطلاعات ورود به سیستم به صورت پیش فرض عبارتند از: نام کاربری و رمزعبور، که هر دو کلمه root است. می توانید این اطلاعات را با کلیک بر روی سربرگ Admin تغییر دهید. توصیه می شود که حتما این کار را بکنید.
8) حالا نیاز است که جزئیات مختلف استخر استخراجی که قصد استفاده از آن را دارید وارد نمایید. شما می توانید به راحتی این اطلاعات در وبسایت استخر استخراج خود پیدا کنید.
9) پس از وارد کردن اطلاعات، دستگاه استخراج آنتماینر شما باید شروع به استخراج در استخر نماید.

چطور بررسی کنیم که چه مقدار استخراج شده است

هر استخر استخراج دارای رابط کاربری مخصوص به خود است. با این حال روش تقریبا یکسان است. نیاز است که وارد وبسایت استخر استخراج خود شوید و سپس آدرس عمومی کیف پول خود را در نوار جستجو تایپ کنید.
به این ترتیب تمام اطلاعات مربوط به مقدار بیت کوین استخراج شده تا کنون برای شما نمایش داده می شود. برخی از استخرها به کاربران اجازه می دهند تا مقدار بیت کوین استخراج شده را که به صورت خودکار به کیف پول خارجی تعریف شده ارسال می شود، تعیین کنند.

چگونه سود خود را محاسبه کنیم

اگر می خواهید درآمد استخراج خود را محاسبه کنید، می توانید از ماشین حساب های استخراج استفاده نمایید.
 • نرم افزار استخراج خود را باز کنید و مقدار نرخ هش دستگاه خود در ثانیه را بررسی کنید(TH/s).
 • ماشین حساب محاسبه سودآوری را باز کنید.
 • میزان قدرت استخراج یا هش دستگاه خود را وارد کنید.
 • میزان مصرف برق دستگاه استخراج خود را وارد کنید.
 • هزینه برق را بر حسب کیلووات ساعت درج نمایید. این مقدار را می توانید از طریق قبض برق خود بررسی کنید.
 • کارمزد استخر استخراجی که از آن استفاده می کنید نیز وارد نمایید.
حتما تا به حال به این نکته فکر کرده اید که استخراج یک بیت کوین چقدر زمان لازم دارد؟ این مدت بستگی به قدرت دستگاه استخراج شما دارد. همچنین بستگی دارد که سختی شبکه چه مقدار باشد. با افزایش تعداد استخراج کنندگان فعال در شبکه، مقدار سختی نیز افزایش یافته و تعداد بیت کوینی که یک استخراج کننده می تواند استخراج کند کاهش خواهد یافت.
امروزه بازار استخراج بیت کوین به شدت رقابتی شده است. بدون سرمایه گذاری مناسب و پیدا کردن مکانی با هزینه برق کم و آب و هوای ترجیحا سرد، شانس شما برای کسب سود زیاد پایین خواهد آمد.
حتی اگر قصد استخراج بیت کوین را ندارید، این که در مورد آن بدانید و یاد بگیرید بسیار خوب است. زیرا بهتر می توانید این فناوری و صنعت بزرگ را درک کنید.

استفاده از استخر استخراج بیت کوین

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *