امروز : دوشنبه، 27 فروردین 1403

آشنایی با استخرهای استخراج دش کوین

13 بهمن 1396, 13:39 zahra 2 279 بازدید 0 نظر
  • 0
آشنایی با استخرهای استخراج دش کوینآشنایی با استخرهای استخراج دش کوین
چگونگی استخراج دش کوین را در پست قبل گفتیم ودر ادامه آن می خواهیم به چند استخر استخراج دش کوین ها بپردازیم و به صورت جداگانه این استخر هارا به شما معرفی خواهیم کرد.
شما باید به تیمی از افراد شناخته شده در قالب یک استخر بپیوندید تا بلوک ها را پیدا نموده و حل نمایید. یک انتخاب معمول برای این کار، اجرای نرم افزار P2Pool است.
همچنین می توانید لیستی از استخر های استخراج دش را در لینک های زیر پیدا کنید:
https://www.zpool.ca
https://dash.suprnova.cc
https://www.nicehash.com
استخر خود را بر اساس زمان تاخیر پینگ، زمان بروزرسانی، کارمزد، کاربران و غیره انتخاب کنید. شما همچنین باید یک آدرس کیف پول Dash برای دریافت درآمد خود ایجاد کنید.
محاسبه سودآوری استخراج دش کوین
ماشین حساب های بسیاری در فضای وب موجود هستند که با داشتن اطلاعاتی همچون برق مصرفی شما و سختی شبکه Dash، به شما میزان سود یا ضررتان از استخراج دش را اعلام می کنند.
استخراج دش کوین از طریق CPU :
حال زمان آن فرا رسیده است که از طریق CPU به استخراج دش بپردازیم. لطفا توجه داشته باشید که گسترش GPU ها و استخراج کنندگان ASICs به این معنی است که این کار بعید است سودآور باشد! به همین دلیل نرم افزاری که در این راهنما معرفی شده، چندین سال است که بروزرسانی نشده و فقط برای مقاصد تجربی طراحی شده است.
انتخاب نرم افرار استخراج دش کوین
در ابتدا نیاز به شناسایی CPU خود دارید که آیا از دستورالعمل های AES-NI و AVX پشتیبانی می کند یا نه؟ می توانید از CPU-Z برای بررسی این مورد استفاده نمایید.
هدف ما انتخاب بهترین نرم افزار استخراج است که از حداکثر مجموعه دستورالعمل های ممکن در پردازنده شما پشتیبانی کند؛ سپس سعی کنید سرعت هش خود را افزایش دهید.
هنگامی که انتخاب خود را انجام می دهید، روی Releases کلیک کنید و فایل زیپ را دانلود و استخراج نمایید.
نظیمات نرم افزاری
تمام فایل های استخراج خود را در یک پوشه نگه دارید. در این مثال فایلهای ما روی دسکتاپ قرار دارد. گره انتخاب شده برای این مثال از لیست p2poolming.us است و در آمریکا قرار دارد:
Node: ۱۷۳٫۴۴٫۴۵٫۱۰۸
United States, FL, Miami 
پس از انتخاب گره، Notepad خود را باز کنید و یک خط فرمان بر اساس الگوی زیر برای شروع استخراج در آن تایپ نمایید:
<minerd> -a <algorithm> -o <url> -u <username> -p <password> -t <threads>
pause
minerd = نام فایل نرم افزاری که یرای استخراج دانلود نموده اید
a = الگوریتم مورد نظر که برای دش X11 است
o = آدرس استخر استخراج شما؛ شامل پروتکل و پورت مورد نظر
u = آدرس کیف پول دش شما
p = کلمه عبور؛ که می تواند همان مقدار x را اختیار کند
t = تعداد threads های مورد استفاده
pause = پنجره نرم افزار را در هنگام بروز خطاها همچنان باز نگه می دارد
روی File کلیک کنید و سپس Save As را انتخاب کنید. Save as type را به All Files تغییر دهید. سپس نام فایل را startminer.bat تایپ کنید و آن را در پوشه فایل های استخراج تان قرار دهید. سپس نرم افزار را اجرا کنید.
استخراج دش کوین از طریق GPU :
این راهنما یه شما کمک می کند تا چگونه با GPU خود (پردازنده کارت گرافیک)، به استخراج دش در محیط ویندوز بپردازید. لطفاً توجه داشته باشید که گسترش استخراج کنندگان از طریق ASIC ها به این معنی است که این کار احتمالاً سودآور نخواهد بود! بسیاری از نرم افزارها و فایل هایی که در اینجا توضیح داده شده، برای چندین سال به روزرسانی نشده اند؛ بنابراین این راهنما فقط برای اهداف تجربی مورد استفاده قرار میگیرد. این راهنما روند دانلود و پیکربندی نرم افزار استخراج را پوشش می دهد.
انتخاب نرم افرار استخراج دش کوین
اکثر نرم افزار های موجود بر اساس sgminer طراحی شده اند. یک رویکرد خوب شناسایی سخت افزار گرافیکی شماست، سپس یک ساختار مناسب از sgminer را انتخاب کنید. شما می توانید از GPU-Z برای شناسایی سخت افزار GPU خود استفاده کنید
سپس نسخه مربوط به پردازنده گرافیکی خود را دانلود و فایل zip مربوطه را استخراج کنید
فایل sgminer فایل اجرایی است. فایل های مختلف با فرمت cl.* ، الگوریتم های مختلفی که توسط sgminer پشتیبانی می شوند را تعریف می کند. در این مورد، ما به دنبال الگوریتم X11 هستیم. توجه داشته باشید که نام فایل اجرایی ممکن است برای استخراج کنندگان با پردازنده های مختلف متفاوت باشد، برای مثال ccminer برای کارت های NVIDIA است.
تنظیمات نرم افزاری
تمام فایل های استخراج خود را در یک پوشه نگه دارید. گره انتخاب شده برای این مثال از لیست p2poolming.us است و در اوکراین قرار دارد:
Node: ۱۰۹٫۸۷٫۱۹٫۹
Ukraine, 07, Kharkiv 
که شرح مقادیر آن بصورت زیر است:
pools =  تعریف لیستی از استخرها
url = آدرس استخر استخراج شما؛ شامل پروتکل و پورت مورد نظر
user = آدرس کیف پول دش شما
pass = کلمه عبور؛ که می تواند همان مقدار x را اختیار کند
algorithm = الگوریتم هش مورد استفاده؛ که در استخراج دش darkcoin یا همان X11 است
روی File کلیک کنید و سپس Save As را انتخاب کنید. Save as type را به All Files تغییر دهید. سپس نام فایل را sgminer.conf تایپ کنید و آن را در پوشه فایل های استخراج تان قرار دهید. سپس نرم افزار را اجرا کنید.
استخراج دش کوین از طریق ASIC :
ASIC به مدارهای مجتمع با کاربرد خاص اطلاق می شود و پردازنده ای را توصیف می کند که فقط برای یک هدف طراحی شده است. ASIC ها یک انتخاب معمول برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده هستند؛ زیرا می توانند کارایی بالاتری نسبت به CPU یا GPU ارائه دهند که در نتیجه باعث افزایش سود می شوند.


آشنایی با استخرهای استخراج دش کوین

نظر دهید :

نام شما :
ایمیل :
نظر شما :
ربات نیستم: *